Blog title

فیلم آموزشی داده کاوی به زبان فارسی

داده کاوی Data Mining دانشی است برای استخراج اطلاعات از داده های حجیم با روش الگوریتم های مشخص در یک بانک اطلاعاتی بسیار بزرگ می باشد امروزه علم داده کاوی در بیشتر درس مهندسی و در صنعت و مدیریت کاربرد فراوانی دارد به گونه ای بهترین تصمیمات لازم و بهینه را با استفاده از اسنتاج و کشف دانش KDD را فراهم می آورد تا یک سازمان بهترین تصمیم را برای مورد کاری خود انتخاب نماید.دراین پست از سایت دانشمندها فیلم آموزشی داده کاوری را از دانشگاه صنعتی اصفهان را برای شما آماده کرده ایم که مناسب برای علاقه مندان رشته هوش مصنوعی و مهندسی صنایع می باشد. در ادامه سر فصل های این مجموعه بیان شده است که امید است مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد. در ادامه نگاهی جزئی به تعاریف علم داده کاوی Data Mining می اندازیم. شما میتوانید فیلم آموزشی داده کاوی Data Mining به زبان فارسی را رایگان دانلود نماید. اگر به دنبال کتاب داده کاوی می گردید این پست می تواند برای شما مفید باشد.

داده کاوی چيست؟
تکنولوژی های جدید اطلاعاتی و ارتباطی، و همچنین فناوری های پشتیبان تصمیم، با جمع آوری، ذخیره، ارزیابی، تفسیر و تحلیل، بازیابی و اشاعه اطلاعات به کاربران خاص، می توانند در اطلاع یابی به موقع، صحیح و مورد نیاز به افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. یکی از ابزار های مورد استفاده در این فناوری ها، داده کاوی می باشد. داده کاوی شامل استفاده از ابزار های پیشرفته تحلیل داده به منظور کشف الگوهای معتبر و روابط در مجموعه داده های بزرگ است. این ابزار ها، مدل های آماری، الگوریتم های ریاضی و متد های یادگیری ماشین می باشد.
داده کاوی فراتر از جمع آوری و مدیریت داده است و شامل تجزیه و تحلیل و پیش گویی می شود. نام دیگر آن کشف دانش در پایگاه داده یا به اختصار KDD است.
مفاهیم داده کاوی
در دنیای بشدت رقابتی امروز، اطلاعات بعنوان یکی از فاکتورهای تولیدی مهم پدیدار شده است. در نتیجه تلاش برای استخراج اطلاعات از داده ها توجه بسیاری از افراد دخیل در صنعت اطلاعات و حوزه های وابسته را به خود جلب نموده است.
حجم بالای داده های دائما در حال رشد در همه حوزه ها و نیز تنوع آنها به شکل داده متنی، اعداد، گرافیکها، نقشه ها نمایانگر پیچیدگی کار تبدیل داده ها به اطلاعات است.
علاوه بر این، تفاوت وسیع در فرآیندهای تولید داده مثل روش آنالوگ مبتنی بر کاغذ و روش دیجیتالی مبتنی بر کامپیوتر، مزید بر علت شده است.
استراتژیها و فنون متعددی برای گردآوری، ذخیره، سازماندهی و مدیریت کارآمد داده های موجود و رسیدن به نتایج معنی دار بکار گرفته شده اند.
پیشرفتهای حاصله در علم اطلاع رسانی و تکنولوژی اطلاعات، فنون و ابزارهای جدیدی برای غلبه بر رشد مستمر و تنوع بانکهای اطلاعاتی تامین می کنند. این پیشرفتها هم در بعد سخت افزاری و هم نرم افزاری حاصل شده اند.
داده کاوی یکی از پیشرفتهای اخیر در راستای فن آوریهای مدیریت داده هاست.
داده کاوی مجموعه ای از فنون است که به شخص امکان میدهد تا ورای داده پردازی معمولی حرکت کند و به استخراج اطلاعاتی که در انبوه داده ها مخفی و یا پنهان است کمک می کند.
انگیزه برای گسترش داده كاوي بطور عمده از دنیای تجارت در دهه ۱۹۹۰ پدید آمد.

منبع: داده کاوی

سر فصل های این مجموعه آموزشی: 

جلسه اول – شناخت انواع داده‌ها و ویژگی‌ها

جلسه دوم – انواع ویژگی‌ها و توصیف آماری داده‌ها

 جلسه سوم – شناخت داده‌ها (پراکندگی، توزیع نرمال، تحلیل هیستوگرام، اندازه‌گیری شباهت و عدم شباهت داده‌ها)

جلسه چهارم – تکمیل روش‌های شباهت‌سنجی-مصورسازی داده‌ها

 جلسه پنجم – عملیات پیش‌پردازش وپاک‌سازی داده‌ها

 جلسه ششم – عملیات پیش پردازش- تجمیع داده‌ها (تحلیل همبستگی – تست کای-دو)

 جلسه هفتم – روش‌های کاهش داده- (کاهش بعد، تبدیل موجک، تبدیل HAAR)

جلسه هشتم – روش‌های کاهش داده- هیستوگرام، خوشه‌بندی و…

 جلسه نهم – انواع روش‌های گسسته‌سازی

جلسه دهم – انباره داده‌ها-شماهای ستاره‌ای، دانه‌برفی تحلیل الگوهای پرتکرار

 جلسه یازدهم – ایجاد قوانین انجمنی

 جلسه دوازدهم – الگوریتم Apriori

جلسه سیزدهم – افزایش بهره‌وری الگوریتم Apriori و شروع FP-growth

جلسه چهاردهم – الگوریتم Eclat و معیارهای ارزیابی قوانین انجمنی

 جلسه پانزدهم – مفاهیم دسته‌بندی داده‌ها

جلسه شانزدهم – درخت تصمیم

جلسه هفدهم – بررسی معیارهای شاخص و هرس درخت تصمیم

جلسه هجدهم – دسته‌بندی بیزین – دسته‌بندی مبتنی بر قانون

جلسه نوزدهم – استخراج قوانین درخت تصمیم جلسه بیستم – ارزیابی و مقایسه روش‌های دسته‌بندی

 

 

لینک های دانلود فیلم آموزشی داده کاوی به زبان فارسیراهنمای دانلود:

اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا نرم افزارهای مشابه را نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت پارت اول، دوم و ... مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت daneshmandha.ir یا www.daneshmandha.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

رمز فایل های فشرده www.daneshmandha.ir یا daneshmandha.ir میباشد
نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
سوال امنیتی
مشخصات آموزش
قیمت : رایگان

حجم دوره : 3.1 گیگابایت

مدت دوره :

تعداد ویدئو :

زبان آموزش :فارسی
پیوندها
آمار سایت

بازدید امروز : 986

بازدید ماه : 32101

بازدید کل : 84933

تعداد کل مطالب :0

تعداد نظرات کاربران :25